Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Lecz co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim ma być ona przyjazna dla użytkowników.