Wszystko o zapięciach kolczyków

Chcesz zamówić srebrne kolczyki? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wytworzone,, ich kształt oraz to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nosi się szalików, odzieży z wysokim kołnierzem czy czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak łatwiej go zapiąć, ze względu na rozchylany tylni zatrzask. Na co dzień stosuje się je przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Aktualnie stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]