Wisiorki srebrne

Jeśli szukasz srebrnych wisiorków, odwiedź ten adres

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje również na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.