Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Chcesz nabyć mystic topaz? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.