Oryginalna biżuteria z turkusem

Jeśli chcesz zamówić biżuterię z turkusem, odwiedź tę stronę.

Turkus jest jednym z najrzadszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż chętnie wykorzystują go złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, naszyjniki oraz klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze wpływa kraj jego wydobycia – na przykład minerały importowane z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy estetyczne. Według części osób okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Zapewne w dużym stopniu z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Czego nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto też ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła mogą zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]